Przez całe życie osoba zawsze wracała do swojego domu

Przez całe życie osoba zawsze wracała do swojego domu, gdzie czuł się chroniony, spokojny i odpowiednio pocieszony. Dzieci nie są wyjątkiem od tej reguły, ponieważ najważniejsze lata życia osoby spędzają w swoim własnym domu. Komfort i ciepło, bezpieczeństwo i zdrowa atmosfera to najważniejsze cechy domu, będące warunkiem rozwoju i dojrzewania dziecka.

Najważniejsze kryteria wyboru mebli w przedszkolu to:

materiały przyjazne dla środowiska, dostępność odpowiedniego świadectwa higienicznego;
niezawodność i bezpieczeństwo konstrukcji, wygładzone naroża;
wygodę i komfort.

Ważnym punktem jest korespondencja z fizycznymi wskaźnikami dziecka, jej wzrost i konstytucję. Warto zwrócić uwagę na pochodzenie mebli, tkanin i tworzyw sztucznych w celu wykluczenia ryzyka wystąpienia chorób układu oddechowego i alergicznego.
Produkcja mebli pod zamówienie pozwoli zapewnić dziecku wpływ na szkodliwe substancje.

Najbardziej korzystne materiały: drewno, wełna, len, wodorosty. Główną zaletą stosowania tych materiałów jest doskonała przepuszczalność dla przepływu powietrza i ulepszona wymiana gazów, eliminując możliwe problemy ze skórą w postaci podrażnień i intertrigo.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni schemat kolorystyki pokoju, ponieważ jest to szczególnie ważne dla noworodka, dla którego wszystko wokół jest odkryciem. W ten sposób postrzega ten świat, jego dalszy rozwój i kształtowanie się zależy od tego.

Nie zapominaj o tym, że pokój noworodka powinien zostać uzupełniony:

łóżeczko dziecięce;
stół do przewijania;
szafkę na rzeczy dziecka.

Dla najmniejszych wybieramy te same małe Banaby.pl – nasz parter:

stołek;
ławka;
dania;
różne symulatory pomocnicze do rozwijania umiejętności motorycznych.